Держпродспоживслужба інформує

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ.

При Держпродспоживслужбі Кіровоградщини діє Консультаційний центр захисту прав споживачів. Для отримання консультацій з питань захисту прав споживачів, допомоги в оформленні заяв відповідно до встановлених вимог законодавства, у випадку порушення ваших прав як споживача звертайтеся:

13:51:42 23.11.2022

Як зберегти продукти в холодильному обладнанні при аварійних відключеннях світла під час воєнного стану.

Через часті обстріли росiйськими окупантами об'ектiв енергетичної інфраструктури , перебої зі світлом на невизначений час можуть призвести до псування продуктів у холодильнику . Тому важливо розуміти , що робити з продуктами з холодильника , якщо раптово зникне світло .                     Варто заздалегідь підготуватись до  відключення електроенергії . Для цього дотримуйтеся наступних порад , які допоможуть зберегти вашу їжу безпечною до вживання.                                                                                                                                                                                                                  -Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері . У холодильнику має бути температура 4 ° С або нижче . У морозильній камерi - 0 ° C або нижче .                                                                                                                                                                                                                   -Підготуйтеся до надзвичайної ситуації . Заморозьте контейнери з водою , щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4 ° С або нижче , якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника . За можливості придбайте сухий лiд або блоковий лід.                                            -Коли вже електроенергію відключили , тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими . Якщо дверцята залишаються закритими , продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику , 48 годин у повній морозилці ,24 годин у напівпорожнiй морозилці . Якщо електроенергія вiдключена більше 4 годин помістіть лід до продуктів у холодильник .                                                                                                              -Перевіряйте температуру продуктів , що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду . Викиньте їжу , якщо температура вище 4 ° С . Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці .                                                                        -Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти , які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 ° С або нижче . Ніколи не пробуйте їжу на смак , щоби перевірити її безпечність . Якщо маєте сумніви викиньте її.                                                        Викидайте з холодильника продукти , що швидко псуються ( м'ясо , рибу , нарізані Фрукти та овочі , яйця , молочні продукти та їх залишки ) через 4 години без електроенергії або джерела холоду . Викидайте будь - яку їжу з незвичним запахом , кольором чи текстурою . Бережіть себе.

13:59:46 02.11.2022

Профілактика сказу

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям через укуси, подряпини чи ослинення. Захворювання завжди закінчується смертю хворого.

10:13:56 19.10.2022

Національна платформа продовольчої безпеки

В Україні на базі Держпродспоживслужби створена Національна платформа продовольчої безпеки, яка дозволяє об'єднати зусилля військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торговельних мереж, міжнародних організацій для стимулювання розбудови української економіки, навіть в умовах війни, та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони.

08:38:26 26.08.2022

Як уберегтися від зараження на холеру

Холера – особливо небезпечна гостра кишкова інфекція, яка характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту з виникненням багаторазових проносу та блювання, внаслідок яких розвивається обезводнення організму.

15:15:42 16.06.2022

Пам’ятка для відпочиваючих на воді

У зв’язку з масовим відпочинком людей на водних об’єктах під часлітнього сезону особливої уваги потребує питання дотримання вимог санітарного законодавства на пляжах, у рекреаційних зонах та розташованих на них об’єктах з обслуговування населення.Для забезпечення ефективного та безпечного відпочинку населення на водних об’єктах необхідно дотримуватися наступних порад:- при виборі місця відпочинку слід звертати увагу на облаштування пляжу, наявність сміттєзбірників, тіньових навісів, кабінок для перевдягання, фонтанчиків із підведенням питної води, організованих рятувального та медичного пунктів, а також наявність поблизу пляжу вбиральні;

13:14:34 09.06.2022