Початок весни відкриває сезон пожежонебезпечного періоду.
Протягом першого тижня весни працівниками Місцевої пожежної охорони Надлацької сільської ради ліквідовано 14 пожеж, горіло у с. Жеванівка, с.Іванівка, с.Надлак, с.Тимофіївка. Доволі часто такі пожежі поширюються на житловий сектор, лінії електропередач та інші об’єкти. На жаль, є випадки коли гинуть та травмуються люди.
Внаслідок спалювання листя в повітря виділяються важкі метали, канцерогени, чадний газ, діоксини та пил. Бензопірен може провокувати у людини онкологічні захворювання, а чадний газ блокує постачання кисню до тканин організму. Через це отруєння чадним газом викликає головний біль, запаморочення, пришвидшене серцебиття. Дихання таким повітрям тривалий час провокує у людини розвиток хронічних хвороб дихальної системи.
Від паління сухостою руйнується ґрунтовий покрив і вся його мікрофлора, знищуються насіння і коріння рослин. Після такого підпалу для відновлення ґрунту, життя рослин і комах потрібно 5-6 років. Нерідко підпал сухої трави призводить до степових, лісових і торф’яних пожеж. Тому що таке вогнище є некотрольоване і вогонь може швидко поширюватись. Під час пожежі руйнуються цілі екосистеми: згорають гнізда птахів та гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту.
З метою запобігання виникнення пожеж у весняний період спричинених спалюванням залишків рослинності, сухостою, сміття тощо, Місцева пожежна охорона Надлацької сільської ради попереджає щодо посилення заходів притягнення до відповідальності в установленому порядку винних осіб на території громади. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян працівниками ДСНС буде накладатися адміністративна та кримінальна відповідальність .
Бережіть себе і своїх рідних та дбайте про навколишнє середовище!