21 листопада - День Гідності та Свободи
В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи, який було встановлено президентським указом у 2014 році на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.
Помаранчева революція запустила в Україні процес становлення національної свідомості, дала українцям досвід спільних історичних дій, стала втіленням солідарності, єдності, взаємодопомоги.
Особливістю Помаранчевої революції є її миролюбність, важливим аспектом – те, що хвилю революції підтримали всі верстви населення, засвідчивши єдність українського народу на шляху до своєї мети.
21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.
В ті дні ми продемонстрували Європі та всьому демократичному світові, що бачимо наше майбутнє в Європейському Союзі та що за це майбутнє ми готові боротися. Ми розпочали шлях реформ, які мають остаточно змінити наше суспільство та засвідчити повний розрив із складним спадком радянщини, де вияв Гідності та Свободи був злочином, за який державна машина карала на смерть.
11 років тому ми виграли свій перший бій і зупинили гібридну агресію кремля, яку він здійснював через авторитарну проросійську владу в Україні та яка націлена проти наших цінностей, прав і свобод, проти демократизації країни, на знищення нашої державної незалежності.
Під час цієї революції ми сформулювали нашу національну ідею – Гідність і Свобода України. Ця ідея викристалізувалася суспільством на Майдані. Не в один момент, а впродовж тривалої і виснажливої боротьби – усі три місяці, доки тривала Революція Гідності, українці дискутували, сперечалися, обговорювали – якою має бути країна, за яку вони боролись і готові були віддати життя. Так, у вирі борні, з багатоголосся поглядів і цінностей, Майдан витворив спільний для всіх українців ідеал майбутньої України. Цей ідеал був сформульований двома ємкими словами: Гідність і Свобода. Так звучить наша національна ідея.
Цього дня мільйони українців вшановують пам’ять усіх тих, хто під час Помаранчевої революції та Революції Гідності став на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського шляху розвитку.
На жаль, знову День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
Низький уклін усім, хто захищали та нині захищають нашу територіальну цілісність. Низький уклін волонтерам, всім тим, хто наближує Перемогу у тилу. Ми обов'язково доведемо, що усі ті страждання і смерті були не марними!
Від щирого серця бажаю усім нам ніколи не загубити свою гідність і свободу! Перемоги та миру, злагоди і непохитної віри, що ми зуміємо зробити все, як єдиний великий народ.
Адже український народ зумів, вистояв на двох революціях – переможемо й російських окупантів.
Слава Україні! Героям Слава!
З повагою, сільський голова Руслан САДІКОВ.