Дата: 15.03.2024 08:33

Шановні жителі громади, звертаємо вашу увагу, що почалися планові щорічні дослідження худоби в приватному секторі. Власники худоби  зобов’язані дослідити кожну належну їм тварину на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз та щепити проти сибірки. Завдяки цим дослідженням виявляються хворі тварини ще на початку захворювання. Тварини, які не пройшли щорічні дослідження, зовні можуть виглядати здоровими, бути вгодованими, гарно їсти, але бути носіями небезпечних хронічних хвороб (наприклад туберкульоз, лейкоз, бруцельоз), якими хворіють і люди.

Для того, щоб купувати та споживати безпечну продукцію (молоко, сир, сметана, вершки, масло) не соромтеся вимагати від продавця супровідні ветеринарні документи. Це може бути ветеринарний паспорт тварини з відмітками про дослідження та щеплення, ветеринарна довідка, ветеринарне свідоцтво форма1.

Якщо продавець не може пред’явити вам вказані документи, рекомендуємо змінити постачальника молочних продуктів. Пам’ятайте, що ваше здоров’я тільки у ваших руках.

Новоархангельський відділ ветеринарної медицини