10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України.
10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну України – одного з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.
10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща).
Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.
День Державного гімну України – нагадування про важливість єдності і національної ідентичності, традицій та унікальної культури нашого народу.
Цікаві факти про Державний гімн України:
Оригінал тексту та музики гімну, які написані рукою авторів, сьогодні зберігаються в Науковій бібліотеці імені Василя Стефаника у Львові.
Існує думка, що деякий час автором вірша "Ще не вмерла України" вважали Тараса Шевченка.
Пісня "Ще не вмерла Україна" була національним гімном за часів УНР та ЗУНР.
Вперше на офіційному рівні "Ще не вмерла України" стала гімном Карпатської України 15 березня у 1939 році.
У Радянському Союзі пісню не ухвалили гімном УРСР, адже текст суперечив комуністичній ідеології.
Музику гімну Верховна Рада України затвердила 15 січня 1992 року, а текст – 6 березня 2003 року. Тоді виправили рядок "Ще не вмерла Україна" на "Ще не вмерла України".