Оголошення про дотримання вимог пожежної безпеки охоронних зон
ПрАТ "Кіровоградобленерго" наголошують на необхідності дотримання вимог щодо охорони електричних мереж та умов виконання робіт в межах їх охоронних зон. Зокрема, в даних зонах суворо забороняється розпалювати вогнища, випалювати траву та іншу суху рослинність, влаштовувати сміттєзвалища, складати легкозаймисті матеріали, розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів тощо.
Спалювання сухої трави влітку не тільки шкідливо для здоров’я, а ще й небезпечно для життя. Категорично заборонено спалювати сухостій поблизу ліній електропередачі чи електроустановок.
ПрАТ «Кіровоградобленерго» нагадує про те, що розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередач категорично заборонено. Відкритий вогонь в охоронних зонах, через які проходять високовольтні лінії, здатний спричинити замикання, що може призвести до руйнівних наслідків. Висока температура спалює кисень та розріджує повітря, відтак зникає ізоляційний повітряний прошарок між проводом і землею. Це у свою чергу може призвести до аварійних відключень ліній електропередачі, пошкодження електрообладнання, знеструмлення великої кількості абонентів та завдання збитків. Аби запобігти виникненню пожеж в охоронних зонах
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- розпалювати вогнища, палити, залишати недопалки;
- складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
- розміщати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів.
Нагадуємо, уздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі і на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів. В залежності від напруги лінії передач, охоронна зона може знаходитися в межах від 2 до 40 метрів.
Також забороняється зберігати сушену траву не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.
По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається – на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Звертаємо вашу увагу, що в Україні суттєво посилено адміністративну відповідальність за спалювання та забруднення навколишнього середовища. У випадках, коли внаслідок таких діянь було завдано значної шкоди довкіллю чи майну, законодавство передбачає кримінальну відповідальність.
ПрАТ «Кіровоградобленерго» закликає у разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі негайно повідомляти за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ.
Не нехтуйте елементарними правилами власної безпеки. Бережіть себе та своїх рідних.
Начальник Новоархангельського РЕМ Вячислав Шевчук