ДЕНЬ ЄВРОПИ 2022 В УКРАЇНІ

Дата: 24.05.2022 14:32

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. У 2022 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

У 1887 році на Закарпатті у Верхньотисинській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Його координати: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

Базові цінності ЄС – це світоглядні принципи, зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів у рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».

Надлацька сільська бібліотека долучилася до заходу.