Питання – відповіді Застосування праці іноземців

Дата: 31.12.2021 10:33

Які трудові права мають бути гарантовані для іноземних найманих працівників – громадян країн СНД?

Відповідно до частини 4 статті 42-7 Закону України “Про зайнятість населення”, роботодавець зобов’язаний укласти з іноземцем трудовий договір (контракт) не пізніш як за 90 календарних днів з дати видачі дозволу та у десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) надати його копію, засвідчену роботодавцем, регіональному центру зайнятості.

Трудові відносини іноземних працівників регулюються Кодексом законів про працю України та міжнародними угодами, ратифікованими Україною. До таких угод відноситься Конвенція про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, ратифікована Законом України від 21.12.2011 №4207-VI. Статтею 6 Конвенції визначено, що трудящі-мігранти користуються на території приймаючої Сторони правами, які, відповідно до законодавства, надаються громадянам цієї Сторони, у тому числі, на:

безпечні умови праці;

рівну винагороду за рівнозначну роботу, зокрема отримання доплат і компенсацій для осіб, які мають на них право;

соціальне забезпечення (страхування), крім пенсійного;

обов’язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань.