Увага! Пташиний грип!

Дата: 16.12.2021 14:58

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням органів дихання та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникненні захворювання встановлюється карантин, зонування, вся птиця в господарстві знищується, проводиться дезінфекція, встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни.
 У зв’язку з зимівлею значної частини диких птахів та з весняною міграцією дикої перелітної птиці не виключено можливість ускладнення епізоотичної ситуації по пташиному грипу на території Кіровоградської області і нашого району.

Щоб не допустити грип птахів на власне подвір’я необхідно:
-         Утримувати домашню птицю закритою, ізольовано від других тварин в загонах огороджених сіткою.
-         Виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею (горобці, ворони, голуби).
-         Контролювати щоденно фізіологічний стан птиці.
-         Не контактувати з домашньою птицею, не допускати вхід у пташник дітей та сторонніх осіб.
-         Не напувати домашню птицю водою з відкритих водойм, до яких мала вільний доступ дика птиця.
-         Постійно вести боротьбу з мишоподібними гризунами та шкідливими комахами.
-         Не купувати  птицю, птахівничу продукцію, сировину  на стихійних ринках, без ветеринарних документів.
-         Послід  від птиці складати в яму на 2 місяці, після чого його  можна  використовувати, як добриво.
- не допускати розробку мисливських трофеїв на території приватних дворів та згодовування відходів від них домашнім тваринам.
Хвороба може бути небезпечна для людей!
Якщо ви побачите хворих або мертвих домашніх та диких птахів негайно повідомляйте Новоархангельську районну державну лікарню ветеринарної медицини, дільничних спеціалістів ветеринарної медицини