Правова обізнаність: у Новоархангельську відбувся семінар для шукачів роботи

Дата: 20.04.2021 11:00

Правова обізнаність: у Новоархангельську відбувся семінар для шукачів роботи

Днями в приміщенні Новоархангельської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся семінар із загальних питань зайнятості. У заході взяв участь фахівець Новоархангельського Бюро правової допомоги Володимир Журавка.

Розпочала захід фахівець районної філії Лариса Екало, яка наголосила, що найефективнішим захистом інтересів шукачів роботи у сфері зайнятості та відносинах з роботодавцями є правова поінформованість.

Присутнім було надано інформацію про права працівників, які працевлаштовуються легально. Серед них: право на вільний вибір професії та місця роботи; гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу; безпечні умови та дотримання режиму праці; право на відпочинок; захист від незаконного звільнення; соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи та інше.

Крім того, Л. Екало ознайомила присутніх з основними шляхами пошуку роботи, новими сервісами служби зайнятості, що покликані на спрощення та зручність в отриманні послуг та пошуку роботи, активними заходами служби щодо сприяння зайнятості та небезпеками, що можуть виникати при працевлаштуванні.

Володимир Журавка надав інформацію про послуги центру надання безоплатної правової допомоги, основним завданням якого є забезпечення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання правової допомоги. Крім того, фахівець поінформував безробітних про перелік необхідних документів для отримання такої допомоги. Також були розглянуті питання щодо оформлення трудових договорів та угод цивільно-правового характеру, а також можливості складання документів процесуального характеру.

Протягом семінару у присутніх виникали різноманітні питання, зокрема щодо особливостей укладення договорів цивільно-правового характеру, на які фахівець Новоархангельського Бюро правової допомоги надав доступні та кваліфіковані відповіді.